top of page

KARGO SURECI

1.1 SÜRECİNİN BAŞLAMASI
     Alıcının sanal mağaza üzerinden satılan ürünlerin sepete eklemesi ve siparişinin gelmesini istediği ülkeyi seçerek sepeti onaylaması ile başlar.
1.2 SİPARİŞ ÖZETİ

     Alıcı sepetin ön izlenmesi bölümünde almak istediği ürünü - ürünleri kontrol etmek, ülke seçimi yapmak ve kargo bedelini göz önünde bulundurarak ödemeye devam et seçeneği ile siparişi onayladığını beyan eder.
1.3 SATIN ALMA FORMU
    1.3.1 Alıcı satın alma formunda istenilen bilgileri doğru girmeyi kabul eder. Yanlış girilen bilgilerden Raregiyim.com sorumlu tutulamaz. Yanlış bilgilerin düzeltilmesi için alıcının Raregiyim.com iletişim sekmesinde bulunan iletişim kanalları ile iletişime geçip yanlışlığı düzeltmesi zorunludur. Aksi takdirde Raregiyim.com'u haksız olarak beyan edemez.
    1.3.2 Kargo Süresi bölgeden bölgeye değişmektedir. Paketin hazırlanması ve kargoya teslimi 3 iş günü içerisinde olacaktır. Bu süre değişkenlik gösterebilir. Covid-19, sokağa çıkma yasağı, kargoların çalışma saatleri,dini ve milli bayramlar bu sebeplerden biridir. Paketin kargo firmasına teslim edildikten sonra elinize ulaşma süreci değişkenlik gösterebilir. Bu durum ortalama olarak 7-15 Gündür.
2 gün içerisinde elinizde olabilme ihtimalide vardır 21 güne sarkma ihtimalide vardır. Paketin kargoya teslim edildikten sonra alıcının 1. muhattabı kargo şirketidir. Raregiyim.com alıcıları mağdur etmemek adına kargo ile iletişime geçme,ürünü takip etme ve süreci hızlandırma konusunda aracı olmayı kabul eder.Raregiyim.com ürünü kargonun erken yada geç getirmesinden sorumlu değildir. 
    1.3.3 Teslimat ayrıntıları bölümünde, fatura adresi ve kişisel bilgileriniz farklı olabilir. Bu sebeple Alıcı 3. Kısımdaki Ödeme seçeneğinde fatura adresini mutlaka ürünün gelmesini istediği adresi vermelidir. Raregiyim.com kargo adresini, fatura kesilen adresi baz alır. Doğacak olumsuzluklardan Raregiyim.com sorumlu tutulamaz.
    1.3.4 Raregiyim.com resmi para birimi US Dollar ($) olarak işleme alır. Başka bir para birimi ile ödeme yapmak isteyen alıcılar kendi para birimlerinin US Dollar olarak değişeceğini kabul eder.
Raregiyim.com ödeme olarak Dolar, Euro, İngiliz Sterlini, Rus Rublesi, İsviçre Frangı ve Norveç Kronu direk ödeme alabilir. Diğer para birimleri alıcının ülkesinde bulunan ve anlaşmalı olduğu bankaya bağlı olarak kullanmakta olduğu para birimini dolar olarak çevirebilir. Ulusal bankacılık anlaşmaları gereği her ülke kendi para birimini başka bir para birimine çevirirken %2'lik bir oran ile dönüşüm gideri ödemeyi kendi bankalarına kabul etmiş sayılır.
  1.3.5 Siparişi Gözden Geçir ve Tamamla bölümünde alıcı Tüm Şart ve Koşullar'ı,Gizlilik Kuralları'nıveİade Politikası'nı kabul ediyorum kutucuğunu işaretleyerek kendisini, okuyarak ve kendi isteği ile maddeleri kabul ettiğini beyan eder. E-posta listesine kaydetmek zorunluluğu yoktur.
  1.4 Taksit Seçeneği
   Alıcının taksit yapma hakkı vardır. Kendi ülkesiyle anlaşmalı olduğu bankasının alıcıya vermiş olduğu hakları, alıcı Raregiyim.com'da kullanma hakkına sahiptir. 2-3-6-9-12 Taksit seçeneği alıcının bankasının kendisine tanımış olduğu taksit ve vade seçeneği ile doğru orantılıdır. Raregiyim.com yalnızca Türk Lirası para birimininde taksit yapabilme ve vade ayarlama hakkına sahiptir.
  1.5 Finansal Partner

   Raregiyim.com finansal partneri (İYZİCO.COM)'dur. Sanal pos, iade ve parasal işlemler İYZİCO'nun raregiyim.com ile yaptığı anlaşma sonucu gerçekleşmektedir. Detaylı bilgi için (www.iyzico.com) sitesinden bilgi alabilirsiniz.
  1.6 Kargo Partnerimiz
   Raregiyim.com kargo partneri (PTSWORLDWIDE)'dir. İhracat yaptığımız kargo şirketi bu gün itibari ile 221 farklı ülkeye dağıtım yapmaktadır. Paket teslimatını PTS'ye teslim ettikten sonra işleyişi PTS devir alacaktır.PTS Hakkında detaylı bilgi için (https://wp.pts.net) sitesinden bilgi alabilirsiniz.
  1.7 Ödeme Onayı Maili
   Ürün ücreti ve kargo fiyatını ödeme yaptıktan sonra tarafınıza bir onay maili gelecektir. İstediğiniz ürün kargolama sürecine girmiş demektir.
  1.8 Kargo Takip Onay Maili ve Kargo Takip No
   Ürününüz kargoya verildikten sonra tarafınıza bir mail ile bilgilendirme mesajı gelecektir. Bu mesajın içinde kargo takip numarası barınmaktadır. Kargo takip numarası ile kargonuzun nerede olduğunu takip edebilirsiniz.
  1.9 İletişim
   Ürünün elinize ulaşmaması durumunda veya verilen sürenin dışına çıkılması durumunda iletişim kanalından Raregiyim.com ile iletişime geçebilirsiniz.

123.jpg
bottom of page